Gostyński Uniwersytet III Wieku

Archiwum kategorii: wycieczki.

Looking for where to buy a levitra without a prescription? Buy canada levitra online pharmacy now. Bonus - free shipping levitra.

Cze

8

Koncert w Bazylice Świętogórskiej

Autor: Zbigniew Kosiński

W dniu 8 czerwca na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu nieliczna grupa słuchaczy Uniwersytetu przybyła do Bazyliki Świętogórskiej na koncert „W hołdzie Patronowi, w podziękowaniu Przyjaciołom Szkoły”.
Dziękujemy!

Cze

6

Konin, Ślesin brunatne zagłębie

Autor: Zbigniew Kosiński

6 czerwca odbyliśmy wycieczkę do Konina i Ślesina. Byliśmy m.in. w parafii pw. św. Piotra i Pawła, w Muzeum Okręgowym w Koninie, gdzie zobaczyliśmy szkielet słonia leśnego oraz jego rekonstrukcję, makietę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, skansen maszyn i urządzeń górniczych, Łuk Triumfalny w Ślesinie, rynek i jezioro w Ślesinie, pomnik w Ignacewie poświęcony powstańcom styczniowym, maszyny i transport węgla drzewnego, dziurę w ziemi po zakończonej odkrywce, rynek w Koninie.

tekst Aleksandra Biderman
zdjęcia Aleksandra Biderman

Maj

30

zakończenie lektoratu z j. niemieckiego

Autor: Zbigniew Kosiński

asdasd

Maj

16

..rajd rowerowy szlakiem miejsc pamięci niepodległościowych

Autor: Zbigniew Kosiński

…dokumentacja zdjęciowa..

Maj

9

…rajd rowerowy…

Autor: Zbigniew Kosiński

W dniu 9 maja odbył się rajd rowerowy, w którym udział wzięli studenci GUTW. Wyruszyliśmy o godzinie 9.oo i kolejno zaliczaliśmy miejscowości Brzezie, Czajkowo, Grodzisk, Żytowiecko, Chumietki, Krobię, Domachowo, Grabonóg i Gostyń. Zatrzymaliśmy się w Żytowiecku i Domachowie przy kościołach w celu ich zwiedzenia i ich otoczenia Między Krobią a Domachowem miał postój na posiłek, w trakcie którego było dużo śmiechu i rozmów. Naszą wyprawę zakończyliśmy o godzinie 13.oo. Przejechaliśmy 35 km!

tekst: Danuta Stelmaszyńska
zdjęcia: Zbyszek Kosiński