Gostyński Uniwersytet III Wieku

Archiwum kategorii: lektoraty.

Maj

22

…do zobaczenia w październiku 2018.

Autor: Zbigniew Kosiński

We wtorek 22 maja 2018 r. słuchacze lektoratu języka angielskiego dla średniozaawansowanych zakończyli zajęcia. Zaprosili swoje nauczycielki na słodką niespodziankę i wspominali cały rok nauki. Rozmawiali także o dalszej nauce, gdyż sił i zapału im nie brakuje.

Nasza 6-osobowa grupa  co czwartek spotykała się w sali 105 LO i pilnie realizowała propozycje dziewczyn. Niektórzy mieli już okazję wykorzystać nabyte umiejętności w czasie zagranicznych podróży i podobno nieźle wypadło. See you soon..

Tekst i zdjęcia: Bogumiła Matczak

 

Maj

22

Zakończenie zajęć z języka angielskiego dla początkujących

Autor: Biderman Aleksandra

Dnia 22 maja br. zakończyliśmy cykl lekcji języka angielskiego dla początkujących. Zajęcia prowadziły dwie uczennice drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu: Ewelina Pyta i Zuzanna Andrzejczak. Po ustaleniu wśród studentów stopnia znajomości języka i skonsultowaniu z panią Moniką Przedlacką, anglistką z ZSO, naukę rozpoczęliśmy w miesiącu listopadzie 2016. Wówczas grupa liczyła 11 osób. W trakcie nauki doszło 6 kolejnych osób. Niestety w miarę upływu czasu grupa  nieco się  zmniejszyła i na ostatnich zajęciach było 8 osób.

Program realizowaliśmy wg kursu języka angielskiego dostępnego na stronie internetowej  angprofi.pl, jednakże prowadzące bardzo często wykraczały poza ten program, wprowadzając różne dodatkowe elementy.

Podczas 24 spotkań poznaliśmy zwroty grzecznościowe, alfabet angielski, nazwy wybranych krajów i narodowości, czas Present Simple i Future Simple, czasownik can. Nauczyliśmy się podawać daty i godziny, poznaliśmy słowa związane z opisem pomieszczenia, rodziną, częściami ciała, świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocy, wakacjami oraz hobby. Zajęcia przebiegały w miłej i swobodnej atmosferze . Skorzystaliśmy bardzo dużo i teraz tylko pozostaje zadbać, by ta wiedza pozostała w głowach na dłużej.

Z uwagi na to, że prowadzące będą jeszcze rok uczęszczały do liceum, jesteśmy już umówieni na kontynuację nauki w przyszłym roku akademickim.

Tekst i zdjęcia Irena Kramarska

Mar

30

This is the last lesson

Autor: Biderman Aleksandra

W  czwartek 30 marca 2017r. słuchacze lektoratu języka angielskiego dla średniozaawansowanych spotkali się ze swoją „ticzerką” Małgosią Gratkowską. Meeting odbył się w kawiarni Kameralna  w Gostyniu.

Było dużo wspomnień, wakacyjne życzenia a przede wszystkim podziękowaliśmy Małgosi za trud prowadzenia naszej grupy. Wkładała w to dużo wysiłku i zapału i motywowała nas do rozwijania umiejętności językowych. Nasza lektorka chwaliła grupę za zdyscyplinowanie, miłą atmosferę na zajęciach i kreatywność.

Nasza 8-osobowa grupa pilnie co czwartek pojawiała się w sali 108 LO, a po lekcji niekiedy kontynuowałyśmy spotkanie przy małej czarnej. To były niezapomniane chwile.

Niestety nasza współpraca z Małgosią, której życzyliśmy sukcesu na maturze, kończy się. Mamy jednak pewne plany „wykorzystania ” naszej znajomości w praktyce, ale o tym na razie cicho sza…

W spotkaniu uczestniczyła też wiceprezes GUTW Jolanta Gardyś,  jednocześnie też słuchaczka naszego lektoratu. Zapewniła nas, że czyni starania, by kolejny młody nauczyciel poprowadził naszą grupę. Bardzo na to liczymy i..See you soon..

Dzisiejsze spotkanie uwieczniła na fotografiach Jolanta Gardyś, a wrażeniami podzieliła się Bogumiła Matczak

 

Mar

30

Have The Nice Holidays

Autor: Biderman Aleksandra

     Życzeniami przyjemnych wakacji żegnaliśmy się na ostatnim spotkaniu – lektoracie języka angielskiego dla zaawansowanych w  czwartek 30 marca 2017r.

Stanowimy bardzo zżytą dziewięcioosobową grupę. Na podsumowaniu kursu w roku akademickim 2016/2017 było obecnych siedmioro studentów. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia upominków i podziękowania naszym lektorkom – Oli Biernat i Zuzi Biskup – za ich pracę, tworzenie na zajęciach przyjemnej atmosfery, mobilizowanie nas do doskonalenia umiejętności językowych. Potwierdzeniem tego, że  nasze wspólne starania przyniosły efekty, były wyniki testu, który  został przeprowadzony na poprzednich zajęciach. Ola i Zuzia z zadowoleniem stwierdziły, że test wypadł dobrze, a w niektórych przypadkach bardzo dobrze.

Potem nastąpił moment bardzo przyjemny – wręczenia dyplomów ukończenia kursu.

     Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowie przy ciasteczkach i napojach owocowych. Z żalem żegnaliśmy się z Olą i Zuzią, które w tym roku zdają maturę i oczywiście wybierają się na studia. My zamierzamy kontynuować naukę w następnym roku akademickim.

     Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie uwieczniliśmy na zdjęciach, które pozostaną miłą pamiątką.

Halina Spichał
zdj. J. Gardys

170331_8523k 170331_8524k 170331_8525

dav

cof

cof

cof

 

Maj

29

See you next academic year!

Autor: Biderman Aleksandra

Dziewięcioro słuchaczy UTW przez cały rok szkolny pilnie uczęszczających na zajęcia j. angielskiego dla początkujących przybyło w dn. 29.o5.br. do herbaciarni „Żurawinka”, tym razem nie na lekcję, lecz po to, by podziękować prowadzącym zajęcia – Małgorzacie Gratkowskiej oraz Krzysztofowi Ignasiakowi za trud włożony w edukację ludzi dojrzałych wiekiem.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, Małgorzata i Krzysztof zapewnili nas, że w przyszłym roku nadal chętnie będą nas uczyć j. angielskiego. Obydwoje zgodnie stwierdzili, że prowadzenie zajęć sprawia im dużą przyjemność. Wiceprezes GUTW Jolanta Gardyś podziękowała w imieniu wszystkich uczących się j. angielskiego za wspaniałe lekcje, poprawne zarówno pod względem merytorycznym, jak i metodycznym. A przede wszystkim za zaangażowanie i za to, że Małgorzata i Krzysztof mimo młodego wieku, podjęli się niełatwego zadania – kształcenia seniorów. Koleżanka Jola wręczyła Małgorzacie i Krzysztofowi drobne upominki, natomiast nasi wykładowcy sprawili nam miłą niespodziankę, ponieważ przygotowali dla nas dyplomy potwierdzające uczestnictwo w kursie j. angielskiego dla początkujących. Bardzo miłym punktem spotkania przedstawicieli dwóch pokoleń było przeczytanie przez Krzysztofa kilku wierszy, które sam napisał. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i …
See you next academic year.

Tekst – Wanda Grzelczyk
Zdjęcia – Jolanta Gardyś