Gostyński Uniwersytet III Wieku

Archiwum kategorii: biesiady.

listopad

29

wieczór andrzejkowy …

Autor: Zbigniew Kosiński

Jeszcze wspominamy wizytę u leśników w Międzyborzu, a tu już następna atrakcja. Te osoby, które zdecydowały się na wspólną zabawę Andrzejkową na pewno były zadowolone. Były kilkukrotne występy chóru ale jak by tego było jeszcze mało, był wspólny śpiew przy stole. Uczestnicy podchodzili samorzutnie do mikrofonu i opowiadali żarty, kolega Adam zaprezentował swoje utwory poetyckie. Było tak dobrze, że trudno było opuścić salę, ja wyszedłem jeszcze przed końcem a i tak samochód czekał na moje wyjście jeszcze 20 minut, ale pozostali bawili się dalej. No i tak trzymać. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i dziękuję za wspólną zabawę.

Tekst i zdjęcia Paweł Karolczak 

sierpień

22

… popołudnie dla seniora …

Autor: Zbigniew Kosiński

W dniu 22 sierpnia studenci GUTW, aktualnie na wakacjach, spotkali się ogródku piwnym na gostyńskim Rynku. Przybyli wyjątkowo licznie, również inni mieszkańcy Gostynia, aby posłuchać uniwersyteckiego zespołu „MELODIA”. Pogoda dopisała.
Sylwester Jerzyk, instruktor muzyczny zespołu, dobrał odpowiednio melodyjny repertuar, co spowodowało zadowolenie wszystkich uczestników, wspólne śpiewy, a nawet tańce. Niespodzianką okazał się rodzinny duet – Sylwester wraz z córką Agnieszką wykonali kilka utworów, za które otrzymali słuszny aplauz! „To trzeba powtórzyć”, mówili dojrzali studenci i mieszkańcy naszego miasta.

tekst i zdjęcia Jolanta Gardyś I Paweł Karolczak

 

marzec

7

Studencki Dzień Kobiet…

Autor: Zbigniew Kosiński

7 marca 2019 r. studenci GUTW spotkali się w restauracji TWIST, by świętować zbliżający się Dzień Kobiet. Prezes powitał zebranych, złożył życzenia i poprosił dr Małgorzatę Nawrocką-Żarnecką o wygłoszenie wykładu na temat kobiet, ich roli na przestrzeni wieków w życiu rodziny, religii, malarstwie i literaturze. Temat brzmiał bardzo ciekawie: „Naczynie grzechu, przedsionek piekła, puch marny i wietrzna istota  – czy mężczyźni nas lubią?„. Dowiedzieliśmy się, że przez wieki życie kobiet było bardzo trudne. Nie mogła być lepsza od mężczyzny, nie zajmowała prestiżowych stanowisk, była człowiekiem drugiej kategorii. Kobiety od dawna próbują to zmieniać, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Poznaliśmy różne typy kobiet np. typ jędzy – Aniela Dulska, typ kokietki – Telimena…. Prezentowane były kobiety w malarstwie, kinie, w reklamie. Po wysłuchaniu wykładu, panowie studenci wręczyli paniom piękne kwiatki i lampkę szampana. Potem na scenę wkroczył męski zespół 5 panów w oszałamiających sombrero i zaśpiewał piosenkę „Na zdrowie pań” . Wesołą atmosferę stworzył zespół Melodia pod batutą Sylwestra Jerzyka prezentując znane i nowe utwory. Słuchając muzyki delektowaliśmy się ciastem i kawą. Była również loteria, a do wygrania kubki z logo GUTW i książki naszego studenta – seniora Tadeusza Wujka „Podróże przez życie”. W miłym nastroju czas biegł bardzo szybko i żal było się rozstać. Zadowoleni wracaliśmy do domowych pieleszy.

Tekst: Bogumiła Matczak
zdjęcia Bogumiła Matczak, Jolanta Gardyś
 

Maj

15

Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej

Autor: Zbigniew Kosiński

15 maja 2018r. o godz. 8:00 zespół GUTW „Melodia” wyruszył do Bachorzewa k/Jarocina na I Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej. Celem spotkania była nie tylko prezentacja przygotowanych utworów, ale również integracja przybyłych z różnych stron Wielkopolski śpiewaków. Spotkanie trwało 8 godzin i było wypełnione muzyką, śpiewem, tańcem, posiłkami i radością. Każdy znalazł coś miłego dla siebie. Organizatorzy czyli Stowarzyszenie „Zawsze Młodzi” z Jarocina stanęli na wysokości zadania i impreza przebiegła bardzo sprawnie. Na zakończenie wręczono wyróżnienia w postaci srebrnych mikrofonów oraz przyznano 3 nagrody dla zespołów wytypowanych przez występujących. Emocje więc towarzyszyły nam do końca. A jak było choć trochę przybliżą załączone fotografie.

tekst i zdjęcia Bogumiła Matczak

lt.

13

Walentynkowy podkoziołek …

Autor: Zbigniew Kosiński

13 lutego, 2018 r., we wtorek, o godz. 18.oo studenci GUTW, i nie tylko, spotkali się z okazji „Podkoziołka” i „Walentynek” w TWIŚCIE. „Pyszna” zabawa trwała do godz.24:oo.

Otwarcia imprezy dokonała Krysia Adamczak, która cieplutko nas przywitała, a do tańca swoim śpiewem i graniem zachęcał Sylwek Jerzyk. Jola, Krysia i Stasia pięknie, serduszkowo przyozdobiły stoły, pamiętając nawet o eleganckich wizytówkach.

Były tańce, niekończące się rozmowy, kaskady śmiechu, a dodatkowo czas umilał nam występ zespołu „Melodia. Sala z zadowoleniem przyjmowała popisy wokalne, a niektórzy pod koniec nawet zasilili szeregi śpiewających. Atmosfera zabawy była tak dobra, że prawie nie zauważyliśmy, jak zbliżyła się północ i czas pożegnania. Na szczęście pozostaną nam wspomnienia. W spotkaniu wzięło udział 57 osób.

tekst i zdjęcia: Bogumiła Matczak