Gostyński Uniwersytet III Wieku

Archiwum kategorii: koncerty.

cze

7

pofestiwalowo

Autor: Zbigniew Kosiński

Śmigiel, miasto wiatraków
wydarzenie wspiera Gmina Gostyń

..Pofestiwalowo…
7 czerwca 2022r. zespół Melodia wyjechał na III Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej „Okno na świat”. Zaprosiło nas stowarzyszenie „Zawsze Młodzi” i zespół śpiewaczy pod dyr. Zbyszka Obary z Jarocina.

Od 10:00 do 15:00 zaprezentowało się 21 zespołów z woj. Wielkopolskiego. Były to zespoły śpiewacze i kapele z Swarzędza, Kalisza, Gołuchowa, Jarocina, Dobrzycy, Gizałek, Krotoszyna, Pogorzeli, Piasków, Gołanic… no i z Gostynia. Nasz zespół Melodia wykonał 2 piosenki: „Marianna” i „Casablanka”.

Grand Prix festiwalu zdobył zespół „Złota Jesień” z Jaraczewa, a wyróżnienia 2 kapele: Malińczoki z Piasków i Kapela znad Prosny. Jury stanowiły wszystkie zespoły, które przydzielały miejsca od 1 – 3 w specjalnej tabeli punktowej. Na koniec komisja podsumowała wyniki i ogłoszono je oficjalnie. Każdy zespół otrzymał też dyplom i słodką nagrodę. Bawiliśmy się już w trakcie prezentacji tańcząc przed sceną, a potem zabawę przeniesiono do lokalu. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, szybko i sprawnie wydawano jedzenie, ciepłe napoje były dostępne cały czas. Mimo ogromnej liczby uczestników, nie było tłoku, restauracja „Impresja” to lokal godny polecenia.

Z żalem opuszczaliśmy Bachorzew, gdyż zabawa była przednia… ale zamierzamy tam wrócić i znów poczuć się młodo i radośnie, czego nam wszystkim potrzeba.
tekst Bogumiła Matczak

kw.

12

koncert

Autor: Zbigniew Kosiński

Śmigiel, miasto wiatraków
wydarzenie wspiera Gmina Gostyń

Studenci UTW w Gostyniu wzięli dziś udział w koncercie ,,Dwa Kraje Jedna Muzyka’’. Aby przeżyć ten niecodzienny, emocjonalny występ udaliśmy się autobusem do Teatru Miejskiego w Lesznie. Dyrektor teatru Maciej Mizgalski zaprosił duet artystów ukraińskich Lubavę Kir i Serhija Novohatskiego do zaśpiewania piosenek polskich i ukraińskich. Ideą koncertu, było wykazanie bliskości naszych kultur i podobnej wrażliwości muzycznej. Koncert nie był zdominowany piosenkami ukraińskimi, połowa programu była poświęcona piosenkom Czerwonych Gitar. Niestety koncert ma swoje tło w sytuacji politycznej w jakiej znalazła się Ukraina. Były łzy na scenie, ale też na widowni, nie było uczestnika koncertu, który by nie życzył naszym artystom, aby Ukraina wygrała tę niesprawiedliwą i niepotrzebną wojnę.

tekst i zdjęcia Paweł  Karolczak