Gostyński Uniwersytet III Wieku

Archiwum kategorii: wydarzenia.

Looking for where to buy a levitra without a prescription? Buy canada levitra online pharmacy now. Bonus - free shipping levitra.

Lis

30

Wieczór Andrzejkowy 2018

Autor: Zbigniew Kosiński

W piątek 30 listopada o godz. 18:00 w restauracji TWIST na ul. Starogostyńskiej w Gostyniu spotkali się amatorzy dobrej zabawy. Wieczór prowadził Sylwester Jerzyk wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym „MELODIA”. Imprezę rozpoczęły panie Krystyna Adamczak i Jolanta Gardyś serdecznie witając uczestników zabawy. Zaprosiły do indywidualnych prezentacji własnych, okolicznościowych tekstów i żartów i życząc udanego wieczoru głos oddały Dance Nowackiej. Nasza koleżanka recytowała wiersz poświęcony Andrzejowi, co świetnie wprowadziło nas  andrzejkowy nastrój. Następnie wszyscy ruszyli do tańca w takt utworów śpiewanych i granych przez Sylwestra Jerzyka. Pląsy, co pewien czas, urozmaicał występ zespołu Melodia oraz indywidualne prezentacje, w których brylowali: Danka Nowacka, Basia Kapała, Ewa Stróżyńska, Ludwik Orłowski i Adam Nowicki. Występujący zebrali gromkie brawa, a zespół Melodia w czasie ostatniego występu nawet powiększył swój skład o uczestników z sali. Atmosfera była tak dobra, że zanim się spostrzegliśmy, już trzeba było się rozstać. Rozbawieni, ze śpiewem na ustach i wspomnieniami ruszyliśmy do domów, by po nocnej regeneracji rozpocząć kolejny dobry dzień.

Tekst i foto: B. Matczak
 

Lis

11

„MELODIA” w Daleszynie

Autor: Zbigniew Kosiński

Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zespół wokalno – instrumentalny MELODIA z GUTW wystąpił, na zaproszenie dyrektora szkoły i Rady Sołeckiej w Daleszynie. Uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Alicji Tyrzyk, przygotowali widowisko w formie „czarnego teatru”, które przedstawili społeczności lokalnej w świetlicy wiejskiej w Daleszynie. Ten uroczysty dzień uświetnił również występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gostynia, który zaprezentował przybyłym gościom pieśni patriotyczne.  Po występach na wszystkich czekał słodki poczęstunek z okazji parafialnego odpustu św. Marcina w postaci pysznych rogali przygotowanych przez członków Rady Sołeckiej, rodziców i nauczycielki daleszyńskiej podstawówki.

tekst i zdjęcia Jolanta Gardyś

Paź

4

…co wiecie o powiecie…

Autor: Zbigniew Kosiński

Spotkanie z Robertem Marcinkowskim Starostą Gostyńskim.

Z cyklu „Co wiecie o powiecie” odbyło się spotkanie studentów gutw ze Starostą Gostyńskim – Robertem Marcinkowskim w dniu 4 października 2018 roku.  Na Sali konferencyjnej w Starostwie studenci obejrzeli krótki film, który przedstawiał skalę wykonanych zadań w powiecie w ciągu ostatniej kadencji.

Pokazano modernizację dróg gminnych i powiatowych, wyposażenie szkół ponad gimnazjalnych w potrzebne i nowoczesne  środki dydaktyczne jak również  perspektywa dalszej pracy np. rozbudowa szpitala czy budowa obwodnicy.

Pan Starosta poinformował zebranych, że to pierwsza w historii powiatu kadencja zakończona dodatnim wynikiem finansowym.

Na zakończenie spotkania wywiązała się dyskusja i na zadawane pytania wyczerpujących informacji udzielił Starosta pan Robert Marcinkowski. Uczestnicy spotkania otrzymali miły upominek!

tekst Barbara Kubiak

Lip

11

Bitwa o literaturę

Autor: Biderman Aleksandra

Pod takim hasłem 11 lipca 2018 roku o godz. 18.00 w ogródku wiedeńskim na gostyńskim rynku odbył się turniej (a raczej zabawa bez sztywnych reguł) czterech drużyn: Studentów, Mamusiek, Literatek i EKI. Nasza drużyna była najliczniejsza. Quiz literacki promował czytelnictwo w gminie Gostyń w ramach projektu „Czytaj z Franciszką”.

Prowadzący Tomasz Teodorczyk po naszych wskazaniach losował pytania dla poszczególnych drużyn z literatury polskiej i światowej. Odpowiadaliśmy drużynowo. Pytania dotyczyły czytanych w szkole lektur, były pytania z literatury popularnej, czytane fragmenty powieści, wyświetlane motywy filmowe. Największą wiedzą wykazała się koleżanka Halina. Po pierwszym etapie nasza drużyna oraz Eka miały po równo punktów. Konieczna była dogrywka – do pierwszej wpadki. Niestety, wygrała drużyna EKA, my zajęliśmy drugie miejsce.

Fajnie było zweryfikować swoje wiadomości z tak rozległej dziedziny, jaką jest literatura.

Tekst i zdjęcia Aleksandra Biderman
 

Cze

12

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

Autor: Zbigniew Kosiński

Zakończenie roku 2017/2018 Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyszło  nam świętować w gmachu LO w Gostyniu ponieważ zbiegło się to z uroczystością 100-lecia „Niepodległości”.

Blisko 110 osób zaszczyciło swojąobecnością mury budynku szkoły. Wśród zaproszonych gości był Starosta Gostynia Robert Marcinkowski, Alfred Siama przewodniczący RP, Mirosław Żywicki – przewodniczący RM, dyrektor LO –Danuta Niedźwiedzińska, Katarzyna Grzybowsla – dyrektor Szkoły Muzycznej w Gostyniu, przedstawiciel Policji.

Zebranych gości i studentów powitał Prezes GUTW Zbigniew Kosiński, który przedstawił działalność Uniwersytetu wykorzystując sprzęt multimedialny. Prezentacja działalności GUTW przedstawiona na slajdach była bardzo ciekawa i kolorowa.
Student GUTW  Jan Nowacki  podziękował Zarządowi i Komisji Rewizyjnej za ich pracę wręczając każdemu różę – był to miły gest. Następnie studenci usłyszeli podziękowania za pracę i życzenia miłych wakacji  od pana Starosty.

Pani dyrektor LO Danuta Niedźwiedzinska przedstawiła okolicznościowy, ciekawy, wykład „Fakty historyczne z okazji 100-lecia Niepodległości” a  chór „Melodia” działający przy GUTW przedstawił program słowno – muzyczny o podłożu patriotycznym.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie wszystkich uczestników przy kawie i ciasteczku. Słuchacze wspominali miniony rok akademicki i na zakończenie życzyli sobie wesołych i miłych wakacji.

tekst Barbara Kubiak
zdjęcia Bogumiła Matczak, Jolanta Gardyś, …..