kw.

18

Przed maturą…

Autor: Biderman Aleksandra

18 kwietnia o godzinie 17.00 grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego z Gostynia pod nazwą MPF (Młodzi, Piękni, Fantastyczni) zaprosiła nas do Hutnika na spektakl teatralny pt. „Przed maturą chodziliśmy na murzynka”. Sala była pełna, naszych studentów – około 20.

Spektakl składał się z dwóch części. Pierwsza „Siła uświadomienia” to opowieść o dojrzewaniu, wtajemniczeniu, o potrzebie dostrzegania prawdy, o ludziach wrażliwych, którzy nie boją się okazywać uczuć, ale również o tych dla których największą wartością są pieniądze, kariera i władza. Druga część „Przed maturą chodziliśmy na murzynka” to spektakl o naszych małych radościach, naszych wspomnieniach, wzruszeniach, o naszym dystansie do świata, o tym, że możemy śmiać się i dzielić się z innymi naszymi radościami mimo szarej codzienności.

Pomiędzy przedstawieniami mogliśmy na dużym ekranie zobaczyć fragmenty spektakli grupy teatralnej MPF z ostatniego roku. Brawo dla pani Eweliny Mendyki,  założycielki grupy, brawo dla młodzieży! A na zakończenie poczęstowano nas murzynkiem.

Opisała i zdjęcia zrobiła Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->