Paź

5

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Autor: Biderman Aleksandra

IV Powiatowa Inauguracja Roku Akademickiego odbyła się 5 października 2017 roku w Domu Kultury Hutnik w Gostyniu. Pięknie przygotowana sala ze zorganizowaną wystawą obrazów Krysi Adamczak, Krysi Banaszkiewicz, Bogusi Mazurek, Stasi Czerwińskiej oraz Doroty Lisewskiej i Bożeny Gerowskiej uświetniły dzisiejszą uroczystość.  W holu swoją wystawę miała Łucja Szymoniak. Cztery długie, nakryte białymi obrusami stoły pomieściły 200 osób. Oprócz studentów Uniwersytetów z Gostynia, Krobi i Pępowa przy stole zasiedli zaproszeni goście: starosta gostyński mający patronat nad Uniwersytetami – Robert Marcinkowski, burmistrzowie: Gostynia – Jerzy Kulak, Krobi – Michał Listwoń, wójt Pępowa – Stanisław Krysicki, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego – Alfred Siama, przewodniczący Rady Miejskiej – Mirosław Żywicki, dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury: z Krobi – Agnieszka Wujek i z Pępowa – Leszek Żelazny, dyrektor Biblioteki w Gostyniu – Przemysław Pawlak, dyrektor Hutnika – Sabina Hoska-Kaczmarek, prezes Kawonu – Krzysztof Nowak oraz Barbara Szarszewska – wiceprezes i Stanisław Bojak – sekretarz, oboje z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie.

Impreza rozpoczęła się brawurowo wykonanym hymnem gostyńskiego Uniwersytetu przez zespół wokalno-instrumentalny „Melodia”. Następnie wszystkich zebranych powitali prezesi uniwersytetów: gostyńskiego – Zbigniew Kosiński, krobskiego – Domicela Skrzypalik i pępowskiego – Dorota Hudzińska. Po nich głos zabrał starosta Robert Marcinkowski oraz przedstawicielka Uniwersytetu z Leszna. Z bardzo interesującym wykładem inauguracyjnym pt. „Coaching kreatywnego seniora” wystąpiła dr Jolanta Twardowska-Rajewska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na chwilę refleksji i zabawy. Na scenie pojawił się zespół „PROJEKT NIEBO DUO” w składzie Magdalena Chlebowska i Leszek Dworniczak, którzy zaproszeni zostali przez pana starostę Roberta Marcinkowskiego. Wysłuchaliśmy nastrojowych piosenek takich jak np. W moim magicznym domu, Bosanova do poduszki, Zacznij od Bacha, Pod papugami, Bądź moim natchnieniem”. Wraz z zespołem „Melodia” z gostyńskiego Uniwersytetu nuciliśmy: Nie mów, że wszystko skończone, Ciernista róża, Zorba i ty, Kielich białego wina oraz wiele innych. Oprócz strawy duchowej było tez coś dla ciała: kawa, herbata, owoce, kanapki i drożdżowy placek.

Brawa należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej inauguracji. Mamy nadzieję, że studenci z nowymi siłami i wielkim zapałem przystąpią do pracy w nowym roku akademickim.

Tekst i zdjęcia Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->