Jak co tydzień spotkanie przy fontannie. Tym razem 8 rowerzystek. Zaczynamy od wdrapywania się na ulicę Górną. Dwie z naszych koleżanek mają rowery elektryczne więc im nie straszna żadna górka. Jedziemy przez osiedle Konstytucji Trzeciego Maja zatrzymując się chwilę by z góry popatrzeć na budującą się drogę. Wiele już jest zrobione, do końca jednak jeszcze dużo brakuje. Z jednej strony szosy są chodniki dla pieszych, z drugiej ścieżki rowerowe.

Mijamy Kondensownię i drogą między polami dojeżdżamy do Czachorowa. W połowie tej polnej drogi zatrzymujemy się aby obejrzeć panoramę miasta. My jesteśmy wyżej, miasto jakby w dole. Jeszcze w ubiegłym roku można było z tego miejsca dojrzeć klasztor na Świętej Górze. Teraz, niestety, już nie. Wybudowano nowy dom, który zasłania nam widok. W Czachorowie na chwilę podjeżdżamy pod XIX wieczny pałac Modlibowskich. To stąd pochodzi Wanda Modlibowska (1909-2001), oficer lotnictwa, szybownik, pilot eskadry sztabowej we wrześniu 1939 roku, pierwsza emisariuszka Rządu RP, żołnierz AK, powstaniec warszawski. Wanda Modlibowska została Patronką Aeroklubu Poznańskiego.

Do Sikorzyna prowadzi nas asfaltowa szosa. Przy firmie Glinkowski Powozy Konne skręcamy w lewo. Jedziemy w dół i po jakimś czasie wjeżdżamy na polną drogę, która prowadzi nas do strefy gospodarczej Czachorowo. Musimy jednak pokonać piaszczysty, trudny odcinek drogi W strefie zainwestowali m.in: MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o., Netbox Polska Sp. z o.o., Convert Paper, Malarnia Proszkowa Jamal Krzysztof Zaremba, Fabryka Styropianu Arbet Sp. j., Smalco, Zakłady Mięsne Łagrom Sp. z o.o., Opakor, Firma Borowczyk MBZ Ubojnia Królików, Mikostal, Alwa A. Z. Wabiński Sp. j., Frost&Meat by Mróz Sp. z o.o..

I to by było na tyle. Na kawę nie ma gdzie wstąpić. Kawiarnie albo zamknięte, albo otwarte później. Musimy sobie wypić ją w domu. Przejechałyśmy 20 kilometrów. Zapraszamy za tydzień.

Tekst i foto Aleksandra Biderman