Strona Powiatu Gostyńskiego
wydarzenie wspiera Powiat Gostyński

w dniach 4-5 grudnia odbyło się szkolenie członków zarządu i komisji rewizyjnej z zagadnień poprawnej edukacji i zastosowań edytora tekstu Word i arkusza kalkulacyjnego Excel .

Microsoft Word to dobrze znany wszystkim edytor tekstu. Za jego pomocą możesz szybko tworzyć, edytować oraz udostępniać prace. MS Word jest prostym i przyjemnym narzędziem, wchodzącym w skład pakietu Office. Możesz też zapytać, do czego służy microsoft? Co jest w pakiecie Microsoft Office? W pakiecie Microsoft Office 365 znajdziesz znane już wcześniej aplikacje, takie jak edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel czy program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint oraz menedżer informacji osobistych i poczty elektronicznej Outlook. Microsoft Word służy do edytowania tekstu i ułatwia tworzenie dokumentów o profesjonalnym wyglądzie. Korzystając z programu, możesz organizować i tworzyć dokumenty w bardziej efektywny sposób.
Microsoft Excel to program, który pozwala organizować dane w arkuszach kalkulacyjnych, a także na wykresach. Rozbudowane menu zawiera wiele reguł usprawniających pracę, byś mógł szybko i w prosty sposób zarządzać oraz przechowywać dane potrzebne do analiz, prognoz oraz mierzenia efektywności pracy. Excel uczy się z każdym kolejnym użyciem, dzięki czemu podpowie Ci lub wypełni część arkuszy odpowiednią treścią bez konieczności użycia reguł czy makr.
Excel w Office 365 to połączenie świetnego narzędzia, jakie znamy z wersji Office 2016, z mobilnością oraz dostępnością. Wystarczy, że umieścisz plik na dysku OneDrive lub w witrynie SharePoint, by każda uprawniona osoba miała do niego dostęp. Podobnie, jak w przypadku MS Word, takie rozwiązanie daje wiele możliwości. … ciekawe prawda!

zest. Z. Kosiński