Lip

21

Rowerowy Zajazd Soplicowa

Autor: Biderman Aleksandra

Powiat Kościański wspólnie z powiatem Jarocińskim, Śremskim, Średzkim, Leszczyńskim oraz Gostyńskim zaprosił na Rowerowy Zajazd Soplicowa, czyli rajd rowerowy z metą w skansenie filmowym „Soplicowo” w Cichowie 21 lipca 2012 roku. Spod gostyńskiej pływalni wyruszyło ponad 70 osób. W naszej grupie Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystartowało 6 osób. Trasa rajdu była ciężka, w większości wiodła pod górkę, czasem trzeba było rower prowadzić, jednak dotarliśmy na miejsce w pełnym składzie. Opiekę nad cyklistami sprawowali członkowie Gostyńskiego Klubu Rowerowego.
Po postawieniu rowerów obdarowani zostaliśmy: mapą: „Romantyczne trasy rowerowe Ziemi Kościańskiej”, płytą DVD o tym samym tytule, przewodnikiem „Rowerem w głąb dziejów Południowej Wielkopolski”, zwijającą się linijką odblaskową oraz odznaką „Rowerowy Zajazd Soplicowa”. Na scenie zebranych bawiła kapela podwórkowa, potem zespół rockowy. W przerwach, w dwóch wejściach, przed zajazdem Soplicowo mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pokazach grupy kaskaderów konnych Apolinarski Group z Bukówca Górnego. Grupa ta zaprezentowała nam pokazy woltyżerki kozackiej. Było na co popatrzeć.
Na terenie całego Zajazdu rozstawione były ławy, stoły, wszyscy raczyli się grochówką z kotła i kiełbasą. Nie brakowało amatorów kawy, piwa, lodów, waty cukrowej. Następny rajd rowerowy w Gostyniu odbędzie się 1 września. Może będzie nas więcej?
Tekst i zdjęcia Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->