maj

20

II Turniej Kręglarski Seniorów

Autor: Biderman Aleksandra

Stowarzyszenie Ja też pomagam w ramach projektu „Pomysł na weekend” zorganizowało 20 maja o godz. 14.00 w Kręgielni w Gostyniu turniej kręglarski. Do udziału zaproszeni zostali seniorzy (panie od 55 lat i panowie powyżej 60-tki). Ponieważ nasz Uniwersytet też otrzymał zaproszenie, żal byłoby nie skorzystać.

Co prawda minęły trzy lata, kiedy mieliśmy zajęcia na kręgielni. Pewnych rzeczy jednak się nie zapomina. Stworzyliśmy drużynę, w skład której weszli: Janiszewska Halina, Janiszewski Henryk, Zubaczyk Krystyna, Kosiński Zbigniew, Kosela Felicja oraz Bartoszak Janina.

Drużyny powitała pani prezes Ja też pomagam Grażyna Skorzybót. Zasady turniejowe przedstawiła Wioleta Kolendowicz. Było pięć zespołów, jeden się wycofał. Przedstawiciele drużyn wylosowali tory.  Na pierwszym ustawili się Niezrzeszeni, drugi tor zajął Uniwersytet Trzeciego Wieku, na czwartym kulali członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, piąty tor należał do stowarzyszenia Ja też pomagam. Każda z drużyn musiała wykonać 120 rzutów. Rozgrywka była pasjonująca. Felicja trafiła „9”. Zdarzały się jednak rzuty nietrafione. Po pierwszej turze Związek Emerytów miał 403 pkty, Ja też omagam 336. My uplasowaliśmy się jako trzeci i tym samym weszliśmy do II tury. Tutaj należało wykonać 60 rzutów. Poprzednie wyniki zostały skasowane. Sytuacja się powtórzyła. Ostatecznie Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów uplasował się na I miejscu z 225 punktami, Stowarzyszenie Ja też pomagam na miejscu II ze 163 punktami i Uniwersytet na III miejscu ze 140.

Uczestnicy wszystkich drużyn proszeni byli o przejście do pobliskiej Powozowni, gdzie trzy pierwsze drużyny otrzymały puchar i dyplomy, a każdy z uczestników turnieju dyplom oraz drobny upominek. Wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu, po nim podano kawę i ciasteczka.

Rację miała pani prezes Grażyna Skorzybót mówiąc, że należy zmienić sposób postrzegania ludzi starszych, że nie tylko nadają się oni do bawienia wnuków i prowadzenia domu, ale są ludźmi, którzy chcą coś robić, funkcjonować w społeczeństwie, chcą być aktywni. Temu właśnie służył dzisiejszy turniej. Na zakończenie prezes Uniwersytetu Zbigniew Kosiński wyrażając wolę większości podziękował pani Prezes za organizację tak wspaniałej zabawy i obiecał ze swej strony, że w przyszłym roku Uniwersytet również weźmie udział w III Turnieju Kręglarskim Seniorów.

Kibicowała i zdjęcia robiła Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->