Lis

19

Aniołek na choinkę

Autor: Biderman Aleksandra

19 listopada 2014 roku, godz.10.00, biuro Zarządu. 12 koleżanek zebrało się na kolejnych warsztatach manualnych. A że święta Bożego Narodzenia blisko, w sklepach można kupić już słodycze, zabawki, przeróżne ozdoby choinkowe i nie tylko, my postanowiłyśmy zrobić coś własnoręcznie.

Padło na aniołka, wszak anioł to istota duchowa (nadprzyrodzona), pośrednik między Bogiem a człowiekiem, obecny przy nas w ciągu całego roku, a w szczególności właśnie w tym świątecznym czasie.

Każdy dom, każda choinka winna mieć takiego opiekuna. Pani Agnieszka rozdała każdej osobie dwa kawałki styropianu: jeden stożek i jedną kulkę wielkości piłeczki pingpongowej. Stożek okleiłyśmy dwustronną taśmą klejącą, następnie owinęłyśmy wokoło białym lub kolorowym sznureczkiem. W piłeczkę powbijałyśmy cekiny. Główka została złączona klejem na gorąco z korpusem. Korpus aniołka ozdobiłyśmy srebrnymi lub złotymi detalami. Do niego za pomocą szpilek dołączyłyśmy wycięte z cienkich arkuszy filcu skrzydła. Jeszcze obowiązkowa aureolka i sznureczek do zawieszenia i gotowe.

Spójrzcie jakie te aniołki piękne…

Aniołka zrobiła, zdjęcia również Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->