lut

21

Podróże z „Panem Tadeuszem”

Autor: Biderman Aleksandra

21 lutego w Powozowni w Gostyniu odbyła się biesiada muzyczno-poetycko-rozrywkowa ph. Podróże z „Panem Tadeuszem” wspólna dla trzech Uniwersytetów: z Gostynia, Pępowa i Krobi. Organizatorami jej była Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska z Pępowa oraz nasz Uniwersytet. Z przyczyn chorobowych nie dojechali członkowie Uniwersytetu z Pępowa. Obecnych na tej uroczystości wraz zaproszonymi gośćmi było około 120 osób. Wszystkich zebranych powitał szef Lokalnej Grupy Działania Marian Poślednik wraz z naszym prezesem Zbigniewem Kosińskim. Ucztę muzyczną zapewnił nam zespół „Semplicze” złożony z młodzieży gimnazjalnej z Lubinia. Większość po raz pierwszy usłyszała śpiewaną inwokację do „Pana Tadeusza” i balladę o Pani Twardowskiej (również w wersji śpiewanej).

Przedstawiciel Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska, Pan Michał Listwoń wygłosił referat dotyczący demografii i usług publicznych w naszym powiecie. Pan profesor Krzysztof Maćkowiak opowiedział nam o pobycie Adama Mickiewicza w Wielkopolsce. Obydwa wykłady były bardzo interesujące. Zespół „Semplicze” w drugim i trzecim wejściu zaśpiewał dla nas szereg znanych nam piosenek (w tym również biesiadnych) porywając nas do wspólnego śpiewania i do tańca. Jak na biesiadę przystało, częstowano nas kawą, słodkim, ale też dobrym jadłem. Bawiliśmy prawie do godz. 23.00 rozmawiając i ucztując.

Tekst Aleksandra Biderman

Zdjęcia publikujemy za zgodą pani Ireny z UTW z Krobi, dziękujemy

W minioną sobotę tj. 21 lutego br. zebrała się brać studencka z UTW z Gostynia i Krobi na miłym biesiadnym spotkaniu nt. „Gościnna Wielkopolska”.
Program był bardzo urozmaicony. Zaciekawił Nas wykład prof. K. Maćkowiaka nt. pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce.
Poetycko – muzyczne występy zespołu młodzieżowego z Lubinia uatrakcyjniały pobyt przy suto zastawionych stołach.
Wieczór szybko minął wśród rozmów, śmiechu i żartów zebranych studentów.
Wielu stwierdziło, że było to miłe, prawie rodzinne spotkanie.
Student Uniwersytetu Trzeciego Wieku potrzebuje takich spotkań.
Dziękujemy
IK

Komentowanie wyłączone.

-->