HARMONOGRAM

 

HARMONOGRAM 2020

 • 8 marca 2022 roku Zarząd GUTW i zespół „MELODIA” zapraszają o godz. 16.oo do restauracji „TWIST”
  na „Dzień Kobiet”. W programie:

  • ciasto i kawa
  • występ zespołu „Melodia”
  • …i mile widziane własne pomysły, wiersze, żarty związane ze Świętem Kobiet.

  Odpłatność 20 zł/osoby: wykład pani Małgorzaty Nawrockiej-Żarneckiej nt; „Obiad w KAMO, drink w BATYSKAFIE… – Gostyń dawny i niedawny na podstawie nazw lokali i punktów usługowych…”wpłaty w biurze Zarządu na dyżurze:22 lutego1 marcalub przez internet wcześniej dzwoniąc do biura informując o wpłacie!!!

                                                  Dziękujemy, zapraszamy i do zobaczenia…

 • 16 stycznia w czwartek 2020 roku o godz. 17.00 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na otwarcie wystawy Krystyny Kopczyńskiej pt. „Moja pasja”. Ekspozycja w holu Biblioteki potrwa do końca stycznia. Krystyna Kopczyńska – gostynianka, pasjonatka haftu krzyżykowego, od ponad 30 lat tworzy przepiękne obrazy zawierające motywy kobiece, pejzaże, miasta, kwiaty.
 • 28 stycznia 2020 r. we wtorek godz. 17.oo Muzeum – wieczór autorski z Przemysławem Pawlakiem (dyr. Biblioteki Publicznej) autorem książki pt. „Przedpełk”. Zapraszamy!
 • 29 stycznia 2020 r. w środę godz. 19.oo LESZNO – Teatr Miejski  – wystawiona zostanie sztuka pt. „Moralność pani Dulskiej… 50 lat później” (w aktorów wcielają się studenci UTW Leszno!) koszt wyjazdu 25,oo zł. Zapisy w biurze Zarządu. Wyjazd z dworca PKS o godz. 18,oo. Zapraszamy!!

HARMONODRAM 2022

 • 8 marca 2022 roku Zarząd GUTW i zespół „MELODIA” zapraszają o godz. 16.oo do restauracji „TWIST” na „Dzień Kobiet”. W programie: wykład pani Małgorzaty Nawrockiej-Żarneckiej nt; „Obiad w KAMO, drink w BATYSKAFIE… – Gostyń dawny i niedawny na podstawie nazw lokali i punktów usługowych…” ciasto i kawa występ zespołu „Melodia” …i mile widziane własne pomysły, wiersze, żarty związane ze Świętem Kobiet. Odpłatność 20 zł/osoby: wpłaty w biurze Zarządu na dyżurze: 22 lutego 1 marca lub przez internet wcześniej dzwoniąc do biura informując o wpłacie!!!
 • 12 kwietnia br. o godz. 12.oo „2 kraje – 1 muzyka”. Koncert piosenek ukraińskich i polskich w Teatrze Miejskim w Lesznie. Koszt 15 zł/os. – płatne:  w czasie dyżuru we wtorek 5 kwietnia  lub na konto po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu w czasie trwania dyżuru jw.!! Wyjazd o godz. 11.oo z dworca PKS.
 • 23 kwietnia 2022 r. Uniwersytet wspólnie z Muzeum organizują wycieczkę pn.:„Poznań jakiego nie znacie” Zakładamy pokazanie miejsc, które znajdują się w Centrum, oraz na starówce. Są to miejsca pomijane przez niektóre wycieczki…
  w tym:

  ◊ Wzgórze Przemysła z zamkiem Królewskim (z zewnątrz), oraz kościołem Franciszkanów (wewnątrz, kościół ma pewne nawiązanie do Borku Wlkp.),
  ◊ Aleja Marcinkowskiego, piękna aleja z drzewami fontanną delfinków i rzeźbami (m.in. Goluma), oraz pomnikiem lekarza K. Marcinkowskiego, budynki sądu i policji.
  ◊ Skwer Romana Wilhelmiego, z jego rzeźbą, nieco dalej pomnik zapomnianych poetów,
  ◊ Mury miejskie, pozostałość murów, baszt, oraz bramy wjazdowej, budynki straży pożarnej, klasztor salezjanów (z zewnątrz),
  ◊ Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa wewnątrz, Kościół Jezuitów (z zewnątrz).
  ◊ Plac Kolegiacki – świeżo odnowiony plac przy urzędzie miasta, miejsce gdzie stała pierwsza poznańska fara.
  ◊ Pomnik koziołków poznańskich.
  ◊ Park Chopina z jego popiersiem,
  ◊ Plac Bernardyński z kościami Bernardynów, i kościołem Przemienienia pańskiego (oba z zewnątrz).
  ◊ Zielone ogródki Zakrzewskiego, uroczy mini park z rzeźbami plenerowymi (m.in. Profesora Zakrzewskiego.
  ◊ Pomnik Starego Marycha, symbolu poznańskiej gwary, i Pomnik H. Cegielskiego,
  ◊ Św. Marcin – nowe oblicze odnowionej ulicy będącej niegdyś główną ulicą handlową.  
  trasa ok 3 km + objazd po mieście. 
  • 30 miejsc w autobusie dla utw
  • koszt wycieczki 40,00 zł/os. obejmuje: (przejazd, przewodnik, ubezpieczenie, posiłek)
  • wycieczka trwała by około 5 do 6 godzin z obiadem.
  • wejść płatnych w zasadzie by nie było. Chyba że ofiara w kościele Najświętszej krwi Pana Jezusa…
  • wyjazd w dniu 23.04. 2022 r. o godz. 8,00 z dworca PKS