Rozmowę z autorem „Wędrówek w przeszłość” poprowadził Sebastian Nowak, który nawiązał do promocji poprzedniej książki „Tajemnica domu zacnego Szkota”. Czytelnicy przyjęli ją życzliwie, rozeszła się w liczbie 750 egzemplarzy. Bohater spotkania na pytanie, kiedy pisze najczęściej, odpowiedział, że książki beletrystyczne pisze w wakacje, natomiast utwory sensu stricte historyczne wtedy, gdy znajdzie się ciekawy materiał. Członkowie rodziny – żona i dzieci czytają książkę, gdy jest gotowa i wówczas są pierwszymi recenzentami.
Odpowiadając na pytanie prowadzącego spotkanie, dlaczego autora zainteresował właśnie ten okres dziejów Gostynia od XV wieku – 1914 roku, odpowiedział, że jego intencją było przedstawić miasto, ciekawostki dnia codziennego widziane oczami zwykłego mieszkańca.
Ciekawostek w książce jest rzeczywiście wiele, ale nie miejsce tu na zdradzanie ich przed lekturą. Interesujące jest natomiast, skąd pochodzą źródła do książki. Autor czerpał je z Kroniki Gostyńskiej – publikacji z lat międzywojennych, z Internetu oraz z Archiwum w Lesznie.
Kończąc rozmowę, na pytanie: „dla kogo jest ta książka?”, Grzegorz Skorupski odpowiedział: „Dla ludzi ciekawych miejsca, w którym żyją”.
Autor podziękował sponsorom, którzy przyczynili się do wydania książki. Dyrektor Biblioteki wręczył Panu Skorupskiemu bukiet kwiatów oraz zaprosił gości na lampkę szampana.
Miłym akcentem był koncert duetu muzycznego z ogniska muzycznego w Gostyniu. Na spotkaniu można było nabyć książki Grzegorza Skorupskiego i uzyskać autograf autora. Zrelacjonowała Halina Spichał
Zdjęcia robiła Aleksandra Biderman