Długo oczekiwana ścieżka rowerowa pomiędzy Gostyniem a Grabonogiem nareszcie jest. Dzięki niej uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych będą bezpiecznie dojeżdżać do szkoły, ale również pozostali rowerzyści oraz piesi bez obaw ze strony pojazdów cali i zdrowi dotrą do swoich domów.

W poniedziałek, podczas spotkania Zarządu zadzwonił pan starosta Robert Marcinkowski. Poinformował nas o otwarciu ścieżki rowerowej Gostyń – Grabonóg i zaprosił na godzinę 11.00 na zbiórkę przy przejeździe kolejowym. Frekwencja dopisała. Wszystkich osób było około 120. Naszych studentów – 16. Pan starosta powitał wszystkich serdecznie i po oficjalnym oddaniu ścieżki do użytku ruszyliśmy rowerami, z kijkami i pieszo podziwiając okolicę. Na miejscu, w hali sportowej ZSR w Grabonogu czekała nas ciepła zupa z pysznym chlebem, drożdżowe ciasto i pierniki. Raz jeszcze starosta zabrał glos zapraszając po posiłku do zwiedzenia muzeum błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, po którym oprowadzać będzie żona założyciela tegoż muzeum – pani Teresa Sroka. 7 osób skorzystało ze zwiedzenia muzeum i wysłuchało ciekawych opowieści pani Tereni.

Dzisiejszy spacer nie był zbyt długi. Dla tych, którzy szli tylko nową ścieżką to zaledwie 2 kilometry, dla tych,  którzy z domu pokonywali drogę do Grabonogu i z powrotem ta odległość wydłużyła się do 9 kilometrów. Słoneczna pogoda i lekki wiaterek zachęcał do spaceru.

Spacer opisała Aleksandra Biderman
Zdjęcia robiły Aleksandra Biderman i Halina Spichał