mar

10

Żyj świadomie

Autor: Biderman Aleksandra

Pod takim hasłem odbywa się co miesiąc w wybranych miastach Polski ogólnopolska akcja Instytutu Profilaktyki Zdrowia. 10 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu konferencję poprowadził dr Piotr Kardasz, przewodniczący w/w Instytutu, biolog, pedagog, dziennikarz, człowiek z pasją, którego fascynują tajemnice przyrody, autor wielu publikacji i filmów z tego zakresu. Na sali oprócz członków GUTW obecnych było wielu mieszkańców miasta.

W bardzo przystępny sposób prelegent przedstawił warunki, w jakich przyszło nam żyć, zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia środowiska, wszechobecne stosowanie chemii. Omówił sposoby zdrowego żywienia (duża ilość warzyw, owoców, witamin), aktywny tryb życia. Poruszał tematy z różnych dziedzin: m. in. medycyny konwencjonalnej, medycyny naturalnej, biologii, fizjoterapii, psychologii, dietetyki, sportu. W przerwie częstowano wodą, jabłkami, była możliwość kupienia czasopisma „Harmonia”.

W drugiej części wykładu dr Kardasz przedstawił suplementy diety: DuoLife Dzień i Noc (komplet naturalnych witamin i mikroelementów), Boreliss pro – przeciw boleriozie, wirusom, bakteriom i pasożytom, ProSelect – w profilaktyce antynowotworowej i zmęczeniu, i wiele innych, np. ProStik, ProSlimer. Promigren, Prosugar, ProCardiol.

Po kolejnej przerwie przyszedł czas na odpowiedzi na zapytania słuchaczy. Prelegent odpowiadał jak przygotować się do zajścia w ciążę, jak poprawić wzrok, ile i jakiej wypijać wody, jaki wpływ ma stres i pogoda na nasze zdrowie i samopoczucie. Po trwającej trzy godziny konferencji podziękowanie w formie kwiatów i upominku od Gminy Gostyń złożył prezes Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zbigniew Kosiński.

Napisała i zdjęcia zrobiła Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->