cze

22

W Krainie Orła Białego

Autor: Biderman Aleksandra

Zakończenie roku 2015/2016 Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyszło nam świętować przy cudownej, słonecznej pogodzie w pięknym, bajkowym miejscu w Starym Gostyniu w Krainie Orła Białego, której właścicielem jest pan Rafał Duda.

Blisko 120 osób zebrało się pod wielkim namiotem. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, dyrektor Biblioteki Paweł Hübner, prezes UTW z Leszna Maria Zielony, przedstawiciel Policji i przedstawiciel Oświaty.

Zebranych powitał prezes GUTW Zbigniew Kosiński, który przedstawił działalność Uniwersytetu. Piękna pogoda na zewnątrz okazała się przekleństwem w środku namiotu. Było za jasno. Pokaz fotografii przygotowany przez prezesa był nieczytelny dla oglądających. Podobnie rzecz się miała z pokazem starych fotografii przygotowanych przez Macieja Gaszka. Pan Maciej miał kilka zagadek dotyczących pokazywanych zdjęć, można było spojrzeć do laptopa. Nagrodą był 3. nr Rocznika Gostyńskiego. Popijając kawę i zajadając drożdżowy placek słuchaliśmy pięknego śpiewu Zespołu Muzyczno-Wokalnego z naszego Uniwersytetu pod kierownictwem Sylwestra Jerzyka.

Wiele osób wyszło na słoneczko, by obejrzeć „gospodarstwo” pana Dudy: Krainę Bajek, stawy, piękne rzeźby, żywe zwierzęta, drugi namiot, w którym znajduje się m.in. mały sklepik z napojami i ciasteczkami, mini-muzeum z pięknie ubranym łóżkiem nad którym wystruganych jest 12 apostołów, biskupianką, drzwiami rzeźbionymi w parę biskupian, szafę z rzeczami, książki regionalne itp.

Koło 18.00 podano kolację: kiełbasę, kaszankę, bigos, żurek. Wszystko smakowało wyśmienicie. Niektórzy wyjechali wcześniejszym autobusem, inni zostali, by ruszyć w tany. Przyjechali do Gostynia druga turą.

Tekst i zdjęcia Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->