Mar

18

Moralność pani Dulskiej w teatrze w Lesznie

Autor: Zbigniew Kosiński

18 marca 2017 roku po raz pierwszy mieliśmy prawdziwą przyjemność oglądania sztuki Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej” wystawionej w Teatrze Miejskim w Lesznie. Na to wydarzenie wyjechało nas okrągła 50-tka.

Teatr Miejski w Lesznie powstał 1 kwietnia 2015 r. Jego twórcą i dyrektorem jest Błażej Baraniak, kierownictwo artystyczne przejęła Beata Kawka. Organy założycielskie to Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Pierwszymi premierami wystawionymi we wrześniu 2016 roku były: „Moralność pani Dulskiej” oraz „Królowa Śniegu”.

My zajmujemy miejsca w rzędach od 1-5 i oddajemy się w całości Gabrieli Zapolskiej oraz Piotrowi Grabowskiemu, reżyserowi, który stworzył oryginalną interpretację „Moralności…” . Na scenie oprócz nieznanych nam aktorów dostrzegamy Sławomirę Łozińską w roli matki chrzestnej Hanki, Artura Janusiaka w roli małomównego pana Dulskiego ( w filmach najczęściej gra role twardzieli i policjantów) oraz znaną nam chociażby z serialu „Sąsiedzi” Małgorzatę Lewińską. Jesteśmy urzeczeni grą pozostałych aktorów, a zwłaszcza żywiołowej Hesi. Sztuka ma ciekawe zakończenie. Otóż po tych wszystkich zawirowaniach w rodzinie, kiedy każdy coś stracił, na scenę zostaje wniesiony telewizor i wtedy… cała rodzina, czyli państwo Dulscy, córeczki oraz Zbyszko siadają na jednym tapczanie i zgodnie patrzą w telewizor.

Tekst Aleksandra Biderman

Zdjęcia Aleksandra Biderman i Jolanta Gardyś

cof

digcofsdrcof

 

 

 

mde

sdr

Komentowanie wyłączone.

-->