Lis

23

Rada programowa

Autor: Zbigniew Kosiński

Spotkanie Rady Programowej Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 23 listopada 2017 roku

Członkowie Rady obecni na spotkaniu:
– Tomasz Barton – dyrektor GOK Hutnik
– Robert Czub – dyrektor muzeum
– Przemysław Pawlak – dyrektor biblioteki
– Katarzyna Grzybowska – dyrektor Szkoły Muzycznej
– Ryszard Szymankiewicz  – z-ca nadleśniczego Nadleśnictwo Piaski

Ze strony GUTW obecni byli:
– Zbigniew Kosiński – prezes
– Jolanta Gardyś  – wiceprezes
– Aleksandra Biderman – sekretarz
– Barbara Kapała – członek
– Krystyna Polus  – członek

Spotkanie odbyło się o godzinie 13.00. Jako pierwszy głos zabrał prezes GUTW Zbigniew Kosiński. Powitał i przedstawił wszystkich obecnych. Następnie pokrótce opowiedział czym zajmuje się Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Kolejno głosy zabierali przedstawiciele Rady:

  • Robert Czub – nadal dwa razy w roku będzie organizował dla nas 1-dniowe wycieczki ograniczone do województwa wielkopolskiego. W tym roku akademickim proponuje Rakoniewice, Grodzisk i Woźniki. Sprowadzał będzie ciekawych wykładowców spoza Gostynia, ale też nie zapomni o ciekawych, mających wiele do powiedzenia regionalistach. W muzeum organizuje ciekawe wystawy, na które tez jesteśmy zapraszani. W najbliższy wtorek zaprasza na wystawę malarza Ireneusza Komisarka i na spotkanie z nim.
  • Tomasz Barton – padła propozycja nagradzania aktywnych słuchaczy GUTW. Dyrektor Hutnika mógłby nagradzać darmowymi biletami np. do kina. Dalej będzie działało raz w miesiącu Kino Seniora. 2 grudnia wystawiona będzie w Hutniku sztuka Mrożka „Na pełnym morzu”, 15 grudnia – bezpłatny koncert Tomka Lipińskiego o godz. 19.30, 28 grudnia – Kabaretogranie „Kolęda jest kobietą”. W przyszłym roku
    w połowie stycznia ukażą się ulotki z programem GOK na pół roku do przodu. 5 stycznia – koncert noworoczny w cenie 50 zł., dla nas – 40 zł. W maju – piękny koncert, hołd dla Zbigniewa Wodeckiego, na Dni Gostynia, które odbędą się 4-5maja wystąpią Zenek Martyniuk i Maciej Maleńczuk.
  • Katarzyna Grzybowska – o każdym koncercie poinformuje GUTW. Najbliższe wydarzenie to koncert perkusyjny, w maju – konkurs werblowy. 19 stycznia w ramach Gostyńskich Spotkań z Kulturą wystąpi Kapela dęta z Poznania z koncertem „Kolędowa podróż po świecie. Prowadzone są też zajęcia „Od brzuszka do uszka” dla mam w ciąży i niemowląt. Dla nas 15 grudnia o godz. 15.30 Szkoła Muzyczna udostępnia salę i przygotowuje mini recital swoich uczniów z okazji naszego spotkania bożonarodzeniowego.
  • Przemysław Pawlak – biblioteka w dalszym ciągu będzie ściśle współpracowała przy organizacjach różnych spotkań. Ponadto zaprasza nas na niedziele w bibliotece na razie raz w miesiącu, od nowego dwa razy w miesiącu w godzinach od 13.00 do 17.00. Można miło spędzić czas z całymi rodzinami, a nawet wypić sobie kawkę. Dla posiadaczy legitymacji czytelnika – kawa w cenie 2 zł., dla pozostałych – w cenie 6 zł. Raz na kwartał biblioteka organizuje „Męskie czytanie”, czyli spotkanie z pisarzem w lokalach gastronomicznych. Wiosną i latem książka będzie gościła w parkach i na skwerach.
  • Ryszard Szymankiewicz – Kiedyś częściej bywaliśmy w Nadleśnictwie Piaski, chcemy tę dobrą tradycję kontynuować. Spacerowicze przynajmniej trzy razy w roku zamierzają odwiedzić Nadleśnictwo, wysłuchać ciekawych opowieści, pospacerować w towarzystwie leśniczego po lesie. Grupa rowerowa może pojechać np. do trzech rezerwatów, Szwajcarii Godurowskiej, odwiedzić wigwam w Międzyborzu, podszkolić się na ścieżce edukacyjnej w Miranowie czy zwiedzić inne ciekawe miejsca. Możemy autokarem wybrać się do Sycowa, gdzie znajduje się piękne arboretum. We wszystkich tych wycieczkach przewodnikami naszymi będą panowie z Nadleśnictwa Piaski. Istnieje też możliwość zrobienia jakiejś ciekawej imprezy np. z kiełbaskami.

Planów na nowy rok akademicki mamy sporo. W trakcie roku też jakieś na pewno się narodzą. Prezes Kosiński podziękował wszystkim za przybycie. Spotkamy się znowu za rok.

Gostyń, 23 listopada 2017 r.
Protokołowała Aleksandra Biderman
foto: Jolanta Gardyś

 

Komentowanie wyłączone.

-->