Sie

21

Polanickie warsztaty zdrowia

Autor: Zbigniew Kosiński

Polanickie warsztaty zdrowia 21 – 31.08.2018r.
„W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”

 

To było pięknych 10 dni zarówno pod względem pogody, jak i ponad 40 różnego rodzaju wydarzeń poznawczych, duchowych, turystycznych, estetycznych, muzycznych, rozrywkowych, a przede wszystkim zdrowotnych i nowych smaków kuchni wegetariańskiej wzbogacanej polanicką, źródlaną wodą.

Pod koniec wakacji kolejna, w części już stała, grupa studentów naszego uniwersytetu wyruszyła do Polanicy, by zdrowo wypocząć. Warsztaty przygotowane przez pana Zbyszka Kuśnierza i panią Małgosię Radwan ciągle przyciągają tych, którzy nie lubią monotonii i potrafią łączyć przyjemności dla ducha i dla ciała. W programie znalazły się codzienne, poranne spacery z kijkami do Parku Zdrojowego i nie tylko, bogaty program zwiedzania Polanicy i okolic oraz pyszne jedzonko bez mięsa i jego przetworów. Nie było miejsca na nudę, czas wypełniały też pogawędki, karty, scrable oraz mini wykłady p. Zbyszka o nowinach w zakresie dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Bardzo zaciekawiła nas informacja o wpływie litu na naszą psychikę i zachowanie. W organizację części turystycznej ogromny wkład wniosła nasza koleżanka studentka Wiesia Gaszkowiak. Była naszym przewodnikiem po Ziemi Kłodzkiej i zadziwiała swą wiedzą i umiejętnością przekazu.

Spośród miejsc atrakcyjnych turystycznie zwiedziliśmy: Bardo Śląskie i Bazylikę NMP, Wzgórze Szczytnik i Dom Misyjny św. Rodziny wraz z muzeum, Wzgórze Maryi w Polanicy, Wambierzyce i Sanktuarium MB Królowej Rodzin, Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, Górę Igliczną i Sanktuarium MB Śnieżnej, Międzygórze i Wodospad Wilczki oraz Ogród Bajek, Kudowę Zdrój i Kaplicę Czaszek w Czermnej, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Złotym Stoku, by obejrzeć kopalnię złota wraz z atrakcjami przygotowanymi dla turystów np. laboratorium alchemika, bicie „złotych” monet, produkcja „złotych” sztabek, ciemny korytarz strachów…. oraz Muzeum minerałów i biżuterii. Na niektóre wycieczki jeździliśmy pociągiem, co dodatkowo uatrakcyjniało wyjazd i zmuszało nas do ruchu.

Polanica okazała się bardzo przyjaznym miejscem. Schodziliśmy ją wzdłuż i wszerz i ciągle znajdowaliśmy coś nowego. W drodze powrotnej umówiliśmy się na kolejne warsztaty za rok. Tym razem będzie to Zakopane w terminie od 9 do 19 września 2019 r.

Dużą wartością jest to, że w swoim gronie czujemy się prawie jak w rodzinie.

Opracowanie Bogumiła Matczak
Zdjęcia Bogumiła Matczak, Jolanta Gardyś

Komentowanie wyłączone.

-->