21 lutego 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu odbył się Koncert Karnawałowy. Wśród zaproszonych gości byli słuchacze Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani dyrektor Katarzyna Grzybowska powitała zebranych i zaprosiła na muzyczną ucztę.
Na scenie zaprezentowali się kolejno: zespół saksofonistów prowadzony przez p. Jacka Węglarza, akordeonistów pod egidą p. Wojciecha Michalika, gitarzystów z p. Grzegorzem Tomaszewskim, perkusistów p. Szymona Franka oraz soliści-nauczyciele, Maciej Kończak na teorbie czyli instrumencie spokrewnionym z lutnią i Agata Sanocka-skrzypaczka.
Pięknie zaśpiewał także szkolny chór pod kierownictwem p. Agnieszki Dowdo-Rozmianiec. Artystom akompaniowała na fortepianie p. Maria Markowska. Starannie dobrany i przedstawiony przez panią dyrektor repertuar, zachwycił słuchaczy, czego dowodem był ogrom braw.
Po części pierwszej i przerwie na chwilę refleksji przy kawie i ciastku, zaprezentował się znany już zespół instrumentów dętych blaszanych pod wodzą p. Damiana Ruskowiaka.
Było głośno i brawurowo, a publiczność nie szczędziła braw i wyrazów zachwytu. Z żalem opuszczaliśmy salę koncertową, ale byliśmy dumni, że w Gostyniu jest takie miejsce, gdzie pięknie brzmi muzyka na żywo.

Tekst i foto:  B. Matczak