Gru

3

FESTIWAL SZTUKI I PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH

Autor: Biderman Aleksandra

„Kocham Cię Zimo”, zimowa prostoto myślenia,
piękna i naga jak prawda jest rzeźba terenu.
Żadnych rozstajów dróg, krętych wątpliwości…”

3 grudnia 2010 roku w mroźny poranek udaliśmy się w drogę na VII Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, bo nie samym chlebem człowiek żyje. Szczęśliwie dotarliśmy do Poznania. Przywitało nas słońce. O godzinie 1200 przekroczyliśmy „granice” codzienności i znaleźliśmy się w „innym wymiarze rzeczywistości”.
Festiwal to miejsce, w którym piękno przybiera postać unikatowych form, a zmysły dostają potężny zastrzyk emocji i wrażeń. To unikalna galeria polskiego rękodzieła i sztuki użytkowej, gdzie swoją twórczość prezentują i sprzedają zarówno absolwenci i studenci akademii sztuk pięknych, artyści ludowi, regionalni rzemieślnicy, jak i utalentowani amatorzy.
Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni wszelkiego rodzaju twórczością, a było tam mnóstwo ciekawych rzeczy, takich jak: malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, ceramika i szkło, ubrania, artykuły dekoracji wnętrz, rękodzieło ludowe, wspaniałe ozdoby świąteczne i Anioły. Innymi słowy, wszystko, co cieszy oczy i zaspokaja potrzeby duszy. Stoiska stanowiły jak gdyby wielką „Paletę Sztuk”, w której przenikały i dopełniały się wzajemnie kolor, forma, przestrzeń, obraz. Wszystko działo się w niepowtarzalnej atmosferze pobudzającej twórczą wyobraźnię, inspirując do tworzenia.
Po zaspokojeniu potrzeb duszy, przyszedł czas na zaspokojenie potrzeb ciała, o co zadbali już rzemieślnicy produkujący zdrową żywność.
Dopełnieniem wszelkich wrażeń był cudowny zimowy pejzaż płynącej Warty, który, tak samo jak Festiwal, zostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki.
Wszystko płynie, życie też … – Panta rhei.

Autorki tekstu:
Stanisława Czerwińska, Bożena Gerowska

Komentowanie wyłączone.

-->