kw.

27

Spotkanie z burmistrzem Gostynia

Autor: Biderman Aleksandra

Dnia 27 kwietnia 2022 roku, brałem udział wraz z 28 członkami Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w spotkaniu z burmistrzem Gostynia panem Jerzym Kulakiem. Włodarz naszego miasta podzielił się efektami swojej pracy. Nawiązał do swoich poprzedników mówiąc, że to oni przygotowali podłoże do dzisiejszej dobrej sytuacji miasta. Dzisiejszy budżet miasta wynosi ponad 160 milionów i jest dwa razy większy od tego z przed 10 lat. Zaskoczył obecnych stwierdzeniem, że za jego kadencji spadło zatrudnienie z 76 osób do aktualnie 70 pracowników. Była mowa o budowie nowych dróg i wizji modernizacji przyszłego ruchu drogowego w mieście, o sytuacji lokalowej szkolnictwa i planowanym remoncie przedszkola na ulicy Wrocławskiej. Burmistrz mówił, też o trudnościach z budową nowej drogi od Tesco przez Brzezie i planowanym remoncie oraz adaptacji budynku po aptece na narożniku Rynku. Była też dyskusja o planowanej inwestycji kolejowej i przywrócenia w związku z tym ruchu pasażerskiego na linii kolejowej Gostyń-Leszno. Gostyń na inwestycję powinien dołożyć 3 miliony złotych. Jest jednak inny problem, czy pozostałe samorządy dołożą pieniądze do tej inwestycji. Została przekazana też jeszcze jedna informacja o zadłużeniu naszej gminy. Okazuje się, że budżet jest aktualnie zadłużony na 4,5 miliona złotych i to zadłużenie, może zniknąć w najbliższym czasie . To dobra wiadomość do wszystkich mieszkańców, bo samorząd bez zadłużenia to naprawdę duża rzadkość. Reasumując spotkanie przebiegło w przyjaznej ciepłej atmosferze a na zakończenie burmistrz obdarował studentów UTW drobnymi upominkami.

tekst i zdjęcia Paweł Karolczak

Komentowanie wyłączone.

-->