maj

18

…warsztaty zdrowia – Śwnoujście

Autor: Zbigniew Kosiński

W dniach od 18 do 28 maja grupa 38 studentów naszego uniwersytetu przebywała na warsztatach zdrowia w Świnoujściu. Już po raz ósmy uczestnicy tych spotkań poprawiali swoja kondycję fizyczną, zdrowotną oraz odporność społeczną. Program warsztatów był urozmaicony, łączył aktywny wypoczynek ze zdrowym odżywianiem, turystykę z uwrażliwieniem na piękno przyrody. Uczestnicy podkreślali, że jesteśmy dobrze zorganizowaną i zżytą grupą…rzeczywiście czuliśmy się dobrze ze sobą. Jedna z debiutantek warsztatowych, Wanda Radoła, napisała:

„Okiem nowicjusza – urok warsztatów zdrowia tkwi głównie w nietuzinkowej formie wypoczynku. Ruch, specyficzna kuchnia i bardzo miła atmosfera to dla mnie główne atuty tej imprezy. Poranne spacery z kijkami plażą przed śniadaniem, wczesne wstawanie tak trudne w domu, te smaczne soki warzywne po powrocie. Kuchnia – atrakcja bez precedensu: niepospolite, urozmaicone, smaczne i sycące potrawy, przez całe 10 dni bez mięsa i cukru. Ich wspólne spożywanie sprzyja umacnianiu relacji w grupie. Sympatycznej atmosferze sprzyjają też wycieczki i spotkania organizowane przez gospodarza warsztatów. Liczy się też możliwość organizowania czasu w sposób indywidualny. To jednoczy grupę, ale nie wymusza stałego przebywania razem i nie wyklucza własnej kreatywności. Zważywszy przystępną cenę tej zabawy, warsztaty uważam za bardzo udaną formę wypoczynku. Warto je propagować.”
Tym razem nie mogła pojechać z nami Jola Gardyś, ale czuwała w oddali i dzieliła się dobrą radą i słowem. Dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatów za dobrze wykorzystany i miło spędzony czas.

tekst: Bogusia Matczak
zdjęcia: za chwilę

Komentowanie wyłączone.

-->