lip

14

W stronę Kunowa

Autor: Biderman Aleksandra

Planty, koło fontanny, 14 lipiec, godz. 10.00. Miejsce cotygodniowej zbiórki z rowerami. Jest nas cztery.

Surmia zwyczajna, drzewo, na które zwróciłyśmy uwagę dopiero teraz. Kwitnie podobnie jak kasztanowiec, pochodzi z Ameryki Północnej, jest dekoracyjnym drzewem osiągającym wysokość 5-6 metrów, jesienią pojawiają się wąskie, długie strąki z nasionami. Rośnie tuż koło fontanny.

Jedziemy ulicą Poznańską. Przy jednej z posesji zatrzymujemy się i podziwiamy rabarbar olbrzymi, zwany inaczej gunnerą olbrzymią lub pokarmem dinozaurów. Pochodzi z Brazylii, jest rośliną bardzo wymagającą, przerasta wysokością człowieka. To tyle jeśli chodzi o rośliny.

Kierujemy się w stronę Kunowa nową ścieżką rowerowo-pieszą, której budowa trwała 6 lat. Jest to ponad 4 km drogi, koszt ponad 4 mln zł., jeden most i od 2022 roku możemy bezpiecznie po niej jeździć. Obieramy drogę obok nowobudowanych domów, kierujemy się na śluzę. Powrotna droga prowadzi również przez nowy most, ścieżkę rowerową, drogą do Ostrowa (tutaj też jest śluza), przez las i docieramy do ulicy Nad Kanią. Stąd już ulicą Europejską do domów. Przejechałyśmy 16 kilometrów.

Tekst i zdjęcia Aleksandra Biderman

Komentowanie wyłączone.

-->