Motto:
Zacność, uroda, moc pieniądze, sława – wszystko to minie jako polna trawa. (Jan Kochanowski)

Urodzie, staraniu o to, jak ją zachować poświęcone było spotkanie, które odbyło się w Żurawince we wtorkowe przedpołudnie 4 marca 2014r. Panie Anna Banaszkiewicz i Anna Zielińska przeprowadziły pogadankę połączoną z prezentacją pt. „Jak dbać o dobrą cerę w wieku 50+”. Temat okazał się bardzo interesujący, gdyż zgromadził liczne grono studentek GUTW, którym bardziej niż pesymistyczna refleksja poety z Czarnolasu trafiły chyba do przekonania porzekadła takie jak: Twarz człowieka decyduje o jego losie (przysłowie francuskie) czy myśl filozofa: Uroda jest najlepszym listem polecającym. – (Michel de Montaigne).

Na początku prezentacji Anna Zielińska zauważyła, że skóra po 40. roku życia traci jędrność i elastyczność, staje się bardziej wiotka i cienka, pojawiają się zmarszczki. Jest to skutkiem ubytku kolagenu. Taka skóra wymaga optymalnego nawilżania oraz ujędrniania. Z myślą o wymaganiach i potrzebach takiej skóry powstała seria kosmetyków Gold Regenesis. W jej skład wchodzą krem odmładzający na noc, krem odmładzający na dzień oraz krem odmładzający pod oczy. Kosmetyki te zawierają unikalny składnik aktywny – bioprzyswajalne złoto koloidalne. Istotne jest to, że kremy te nie powodują alergii, nie podrażniają skóry, a efekt jest widoczny już po 2-3 miesiącach systematycznego stosowania.

W dalszej części przedstawiła inne kremy: dla cery trądzikowej, serum do twarzy, balsamy do ciała oraz kremy do rąk z kolekcji β-Glucan Active. Prezentowane kosmetyki można było przetestować na własnej skórze.

W czasie prelekcji inna z pań Katarzyna Idzikowska wykonywała makijaż dwóm ochotniczkom. Efekt jej działań był widoczny. I znowu się okazało, że nie jest prawdą, co głosi przysłowie wietnamskie: Piękna kobieta zawsze słynie z urody, nie warto jej podkreślać przez nadmiar starań. Tu starania okazały się jak najbardziej skuteczne. Makijaż obu pań nagrodzono brawami.

Kolejna prezenterka Anna Banaszkiewicz na początku swojego wystąpienia zaprosiła obecnych do degustacji kawy z aromatem wanilii lub whiskey. Zaznaczyła, że picie kawy w ilościach umiarkowanych jest korzystne dla organizmu, gdyż zawiera ona anytoksydanty.

Następnie przedstawiła kosmetyki do pielęgnacji ciała. Ich istotnym składnikiem jest srebro koloidalne. Wśród kosmetyków były żel do pillingu, balsam do ust, mydełko, sól do kąpieli, masło do ciała, które ponadto można stosować po oparzeniach słonecznych. Ostatnim zaprezentowanym kosmetykiem był szampon do włosów.

Na koniec czekała nas niespodzianka. Wśród obecnych na spotkaniu zostały rozlosowane nagrody. Były nimi oczywiście kosmetyki.

Uczestniczki spotkania zadawały prezenterkom wiele pytań. Czyżby miały świadomość, że Uroda kobiety jest formą władzy. (Susan Sontag)?

Niech puentą – wnioskiem wypływającym ze spotkania będzie aforyzm Alexandra  Dumasa: Uroda była i będzie zawsze królową.

Zrelacjonowała i swoimi refleksjami się podzieliła Halina Spichał
Zdjęcia: Jolanta Gardyś, Krystyna Banaszak