Maj

6

Nowy sezon rowerowy 2015 uważamy za otwarty

Autor: Biderman Aleksandra

Rowery w ruch. Ruszyliśmy. 6 maja br. o godzinie 9.00, sprzed Biura UTW w Gostyniu ruszył oczekiwany rajd rowerowy. Gorzej było z frekwencją. Może deszcz dnia poprzedniego troszkę wystraszył cyklistów. W trasę wyruszyły cztery dzielne rowerzystki. Pogoda nam sprzyjała.

Droga wiodła ścieżką rowerową do Grabonoga. Pierwszy przystanek zrobiłyśmy przy rzeźbie bł. Edmunda Bojanowskiego, co upamiętniłyśmy zdjęciem. Kolejnym punktem naszej trasy były Strzelce Wielkie i Lipie, gdzie wjechałyśmy na ścieżkę rowerową, która wykonana została na miejscu starej linii kolejowej do Koźmina (wszyscy pamiętamy naszą starą „Koźminkę”). Ścieżka zaprowadziła nas do Szelejewa, do przystani „Żgaliny”, która okazała się być pięknym miejscem rekreacyjno- sportowym.

Chwila przerwy na kawkę i na małą przekąskę pod zadaszoną wiatą ze stołami i siedliskami. Wypróbowałyśmy również siłownię na świeżym powietrzu, która znajduje się tuż obok.

Po takiej dawce relaksu ruszamy dalej i dojechałyśmy do nowo wybudowanego obiektu „Dom Spokojnej Starości” i zakładu opiekuńczo leczniczego. Żartujemy, że musimy go zobaczyć, bo może nam się kiedyś przydać :). Ośrodek znajduje się na tyłach parku. Teren jest zagospodarowany, obsiany trawą, z daleka widać rabaty kwiatowe, ławki i parking.  Po krótkim spacerku po parku, ruszamy w dalszą podróż. Trasa nasza wiedzie nas przez Zalesie, Drogoszewo, Michałowo i ścieżką rowerową z Piasków wracamy do Gostynia. W trakcie naszej rowerówki napawałyśmy się widokiem pięknym łanów kwitnącego rzepaku, który cudownie wyglądał i jeszcze piękniej pachniał. Cała nasz trasa miała około 30 km. Było bardzo przyjemnie i już z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

Rajd opisała i sfotografowała Maria Nowak

Komentowanie wyłączone.

-->