Aktualności

Projekt „Jak bawili się nasi dziadkowie” realizowany w ramach programu współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi z Gostyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Pępowie – kliknij poniżej w „publikacja-…” !

publikacja-gutwutwp-graficznie

Dla każdego studenta Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wstęp na spektakl jest darmowy (wg listy!!)

Szanowni Państwo!,
 
przesyłam pełną informację o kolejnym spektaklu teatralnym w ramach TEATRU POLSKA i zapraszam. Pozdrawiam Leszek Jankowski.
 
Droga śliska od traw. /Teatr Polska/ Teatr Heleny Modrzejewskiej w GOK „Hutnik” Kolejna odsłona TEATR POLSKA w Gostyniu. Tym razem Teatr Heleny Modrzejewskiej z Legnicy, już trzeci raz w naszym mieście (w poprzednich latach wystawili „Szawła” i „Otello”). Widowisko „Droga śliska od traw” realizowane jest z wielkim rozmachem i artystycznym zaangażowaniem.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia we wsi pojawia się Bogdan, któremu właśnie skończyła się odsiadka za znęcanie się nad rodziną. Jasiek, litując się nad jego żoną, przytłoczoną powrotem prześladowcy, i obawiając o spokój wśród mieszkańców, proponuje mu gościnę. Chce mieć na niego oko, ale nie uda mu się powstrzymać tego, co musi nadejść. Powrót Bogdana uruchamia bowiem lawinę niecodziennych zdarzeń i długo skrywanych uczuć. Balansująca na granicy nierealności ballada o ludziach, w których budzi się zło – i którzy stają się jego ofiarami. Mroczna, gęsta emocjonalnie opowieść, dziejąca się na wsi, gdzie wszyscy mają dwie twarze. Dawne zaszłości splatają się z nowymi antagonizmami: miłość zderza się z nienawiścią, przebaczenie ze zbrodnią, strach z euforią. Nikt nie wyjdzie stąd bez szwanku.
Trzeci spektakl aktorsko-autorskiego duetu Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka po Samych (2008), uznanych za „wesoło-gorzką rozprawę z mitem wsi spokojnej, wsi wesołej” (Ł. Drewniak) oraz Pracypospolitej (2010), gdzie poprzez obyczajową satyrę artyści diagnozowali stan polskiego społeczeństwa.
 
Czas trwania: 110 min
Spektakl w GOK „Hutnik” w dniu 13 października, godz. 19.00.
O godz. 16.00 warsztaty teatralne dla młodzieży (zapisy w GOK „Hutnik”)
Przemysław Pawlak Kierownik Działu Projektów Kulturalnych Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” Hutnika 4, 63-800 Gostyń tel. 655727990,  fax 655720905, e-mail: ppawlak@gok.gostyn.pl, www.gok.gostyn.pl

***

Prelekcja o Poznańskim Czerwcu 1956 roku

Muzeum w Gostyniu i Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na prelekcję Rafała Kościańskiego „Poznański Czerwiec 1956 – przyczyny, przebieg i skutki protestu poznańskich robotników” w czwartek, 27 października 2016 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, ul. Wrocławska 10. Prelegent jest historykiem, naczelnikiem Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, współautorem publikacji zawierającej wybór dokumentów dotyczących Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy