Melodia na festiwalu w Jarocinie
10 czerwca 2026 r. na zaproszenie zespołu śpiewaczego Zawsze Młodzi, zespół Melodia wystąpił na Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej pt. „Okno na Świat”. Motywem przewodnim były cztery pory roku, a festiwal odbywał się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Najwięcej zaśpiewano utworów o lecie i wiośnie, ale i zima pojawiła się wśród prezentacji. Zespoły śpiewały po 2 piosenki, my zaprezentowaliśmy „Białe majowe bzy” i „A kuku”. Publiczność bawiła się znakomicie, na scenie pojawiło się 18 zespołów ze Swarzędza, Koźmina, Krotoszyna, Miejskiej Górki, Jarocina, Chodzieży, Kotlina, Jaraczewa, Dobrzycy itd. Śpiewacy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Piękne były też stroje występujących. Podsumowaniem zmagań były dyplomy i słodkie upominki, które wręczano na scenie szefom zespołów. Na zakończenie krótki koncert dał zespół ze Swarzędza, a my brylowaliśmy na parkiecie. Z uśmiechem pożegnaliśmy nasze śpiewające koleżeństwo i ruszyliśmy w drogę powrotną do Gostynia. To był kolejny udany występ Melodii, zebraliśmy sporo pochwał, warto się starać i dalej doskonalić nasze umiejętności.














